Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Wszelkie wiadomości prosimy kierować na adres szkolka.arnow@gmail.com
Wprowadziliśmy możliwość płatności bezgotówkowych
Regularna sprzedaż materiału szkółkarskiego w godzinach:
8:00-15:30 ZACHARZYCE
8:00-15:00 LUBINICKO

Jeśli Pasują Państwu inne godziny odwiedzin naszej szkółki zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. KLIK

Jesień 2019

Zapraszamy po szeroki wybór roślin żywopłotowych.

Thuja (tuja), Jałowiec, Cyprysik, Cis

wys od 80cm do 250cm

Jesteśmy otwarci na współprace :)

Zapraszamy !

O nas

Szkółki drzew i krzewów ozdobnych ARNOW zajmują się produkcją i sprzedażą materiału szkółkarskiego w pojemnikach i z gruntu. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ozdobnych roślin iglastych i liściastych, przeznaczonych na żywopłoty i szpalery, a także do indywidualnych aranżacji małych ogrodów i większych terenów zielonych.

Polecamy między innymi: żywotniki, jałowce, cyprysiki, cisy, ligustry, irgi oraz berberysy. Proponujemy także: sosny, świerki, buki, dęby, brzozy, wierzby, jabłonie i wiele innych. Znaczącą pozycję w naszej produkcji stanowią gatunki rodzime, od zawsze rosnące w polskich lasach, parkach i przydomowych ogrodach.

Oferujemy także interesujące odmiany szczepione różnych gatunków oraz starsze egzemplarze, często o oryginalnych kształtach lub formowane pod kątem indywidualnych oczekiwań i potrzeb klientów. Ciągle poszerzamy naszą ofertę o nowe gatunki, gdyż naszym celem jest ułatwienie Państwu realizacji marzeń o pięknym i wyjątkowym ogrodzie.

Nowościami jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich sezonów były borówki amerykańskie, jagody kamczackie oraz bambusy.

Jak to się zaczęło...

Pierwsza szkółka ARNOW została założona w 1986 roku w Lubinicku przez Wojciecha Nowaka, absolwenta Wydziału Leśnego poznańskiej Akademii Rolniczej, jednego z pionierów uprawy aronii, wiesiołka i cisa do celów farmaceutycznych w Polsce. W Lubinicku (gm. Świebodzin, woj. lubuskie) znajduje się szkółka drzew i krzewów ozdobnych (ok. 4 ha), która obecnie stanowi główną bazę produkcyjną firmy, oraz plantacja cisa (Taxux bacata). W roku 2000 została założona druga szkółka w Zacharzycach pod Wrocławiem (o powierzchni 3,5 ha) z bogatym asortymentem roślin iglastych i liściastych o zróżnicowanych parametrach.

Dziś na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia poszerzany proponowany klientom asortyment tak by każdy mógł u nas znaleźć roślinę do swojego ogrodu.

Pracownicy systematycznie poszerzają swoją wiedzę z szeroko pojętej dziedziny ogrodnictwa. Ostatnim z osiągnięć stała się publikacja na łamach czasopisma naukowego ACTA Scientiarum Polonorum Silvarum Colendarum Ratio et Industria Lignaria. Tematyka artykułu dotyczy występowania Phleosinus aubei w Polsce w tym sposobu rozróżniania P. aubei od P. thujae (klik)

PARTNERZY

mailto: kontakt@ecoogrod.pl mailito: kontakt@gs-ogrodnik.pl Green Polis- projektowanie i zakładanie ogrodów mailito: kontakt@greenandsnow.pl mailito: dondergarden@gmail.com
Witryna stworzona na platformie