Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

WIOSNA 2019- Zacharzyce

CHOINKI 2019

Cis pospolity Taxus baccata

W szkółce w Lubinicku cisy pospolite są uprawiane w gruncie od przeszło 30 lat. Rośliny o różnorakim pokroju mają od 20 do 30 lat i były corocznie przycinane. Wielkości szacują się od około 0,5 do 3,0 m.

Rośliny do obejrzenia w naszej szkółce w Lubinicku k. Świebodzina. Preferowany odbiór własny po dokonaniu wcześniejszego wyboru. Sadzonki dostępne od wiosny do początku czerwca oraz od 2 połowy sierpnia do końca października. Ilość roślin objętych ceną promocyjną jest ograniczona. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

NOWOŚĆ!

Szkółka ARNOW wprowadziła do sprzedaży sadzonki bambusa z gatunku Fargesia. W swojej ofercie mamy odmiany:

Fargesia Jiuzhaigou, Fargesia nitida, Fargesia nitida Pillar, Fargesia murielae Vampire, Fargesia Black Perle, Fargesia Winter Joy, Fargesia Volcano

Fargesia nitida przy strzeliście rosnących pędach należy do najwyższych bambusów w swojej grupie przekraczając w naszych warunkach nawet 3m wysokości. Należy do najbardziej mrozoodpornych bambusów. Może jednak źle znosić suche mroźne powietrze, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. W miarę możliwości należy wybierać miejsca zaciszne i dodatkowo przynajmniej częściowo zacienione. Ma zwarty pokrój i nie wymaga stosowania barier korzeniowych.

Fargesia nitida Pillar przy strzeliście rosnących pędach należy do najwyższych bambusów w swojej grupie przekraczając w naszych warunkach nawet 3m wysokości. Ma zwarty pokrój i nie wymaga stosowania barier korzeniowych.

Fargesia 'Jiuzhaigou' wyróżniała się dość nietypowym kolorem pędów - wybarwiają się one czerwonawo z odcieniami fioletu. Jest to bambus o prostych pędach dorastających u nas około 3m wysokości. Nie wymaga stosowania barier korzeniowych. Ma dobrą mrozoodporność. Stanowiska przynajmniej lekko zacienione.

Fargesia murielae Vampire dorasta u nas do około 3m wysokości. Jest to jeden z najbardziej mrozoodpornych bambusów. Mimo dużej wytrzymałości na niskie temperatury, jest jednak wrażliwa na połączenie suchych zimowych wiatrów przy mrozie i słonecznej pogodzie. Ma zwarty pokrój i nie wymaga stosowania barier korzeniowych. Jej pędy delikatnie przewieszają się na boki. Preferuje przynajmniej częściowo osłonięte stanowiska.

Rośliny w doniczkach 3-litrowych, ładne kępy.

OFERTA SPECJALNA WIOSNA 2019

W szkółce trwa wyprzedaż wybranej części materiału roślinnego o dużych gabarytach. Więcej informacji udzielamy telefonicznie: kom. 517 276 586 (Zacharzyce) lub kom. 502 628 451 (Lubinicko). Galerię zdjęć typowych roślin objętych wyprzedażą znajdziesz tutaj.

Zapraszamy!

powyżej: po lewej Cyprysik Lawsona w promocyjnej cenie 60 zł,

PROMOCJA

Duże rośliny kopane z gruntu w bardzo atrakcyjnych cenach dostępne w szkółce w Zacharzycach:

Cyprysik Laws. COLUMNARIS wys. 2-3m cena PROMOCYJNA 40 zł
Cyprysik Laws. IVONNE wys. >3.5m cena PROMOCYJNA 60 zł
Cyprysik Laws. IVONNE wys. 2-3m cena PROMOCYJNA 60 zł
Żywotnik zach. SMARAGD wys. 2.5m cena PROMOCYJNA 60 zł
Żywotnik wsch. AUREA NANA wys. 0.8-1m cena PROMOCYJNA 40 zł

* roślina formowana, ** drugi gatunek

Sadzonki dostępne od wiosny do początku czerwca oraz od drugiej połowy sierpnia do końca października. Ilość roślin objętych promocyjną cena ograniczona. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

(poniżej) Thuja occ. SMARAGD .
Miło nam poinformować, że szkółka ARNOW wprowadziła do sprzedaży sadzonki jagody kamczackiej (Lonicera caerulea var. kamtschatica). Proponowane odmiany to:

Atut, Duet, Rebeca, Jolanta, Ruben, Borealis, Wojtek, Leningradski Velikan, Iga, Zojka.

Owoce jagody kamczackiej są aromatyczne i zdrowe. Odtruwają organizm i pomagają w usuwaniu z toksyn. Poza tym są smacznym dodatkiem do deserów. Wczesne plonowanie gwarantuje nam dostęp do świeżych owoców już na przełomie maja i czerwca.

Krzewy z tego gatunku są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak susza czy silne mrozy. Nie są również wymagające w stosunku do gleby.

Więcej informacji na temat jagody kamczackliej i jej uprawy znajdą Państwo na naszej stronie arnow.pl/jagodakamczacka.
Witryna stworzona na platformie